XXXI Yay Olimpiya Oyunlarına 51 idmançımız lisenziya alıb - SİYAHI

XXXI Yay Olimpiya Oyunlarına 51 idmançımız lisenziya alıb - SİYAHI

Azərbaycan idmançıları 2016-cı il Rio-de-Janeyro Yay Olimpiya Oyunlarında rekord sayda idman növü və idmançı ilə təmsil olunacaqlar.

Gənclər və İdman Nazirliyinin mətbuat xidmətindən Lent.az-a verilən məlumata görə,

Beynəlxalq Velosipedçilər İttifaqı (UCİ) tərəfindən Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsinə və Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasına təsdiq məktubu göndərilib. Yelena Pavluxina 4 illiyin zirvə yarışında Azərbaycanı qadınlar arasında qrup yarışlarında təmsil edəcək. Bununla  Rio de Janeyro şəhərində keçiriləcək XXXI Yay Olimpiya Oyunlarına lisenziya qazanmış idmançılarımızın sayı 51 olub.

 Rio de Janeyro şəhərində keçiriləcək XXXI Yay Olimpiya Oyunlarına lisenziya qazanmış idmançılarımızın siyahısını təqdim edirik:

Soyadı, adı

İdman növü və fənni

  1.  

Səlimov Albert

Boks (60 kq)

  1.  

Elvin Məmişzadə

Boks (52 kq)

  1.  

Pərviz Bağırov

Boks (69 kq)

  1.  

Cavid Çələbiyev

Boks (56 kq)

  1.  

Lorenzo Sotomayor

Boks (64 kq)

  1.  

Abdulkadir Abdullayev

Boks (-91 kq)

  1.  

Məhəmmədrəsul Məcidov

Boks (+91 kq)

  1.  

Yana Alekseyevna

Boks (60 kq)

  1.  

Skidan Hanna

Atletika (çəkic tullama)

  1.  

Nazim Babayev

Atletika (üç təkanla tullanma)

  1.  

Hayle İbrahimov

Atletika (5000 m. məsafəyə qaçış)

  1.  

Aleksandr Aleksandrov/Boris Yotov

Akademik avarçəkmə (2000 m. ikinəfərlik qayıq)

  1.  

Valentin Demyanenko

Kanoe (200m. birnəfərlik qayıq)

  1.  

İnna Osipenko-Rodomska

Kayak (200 m. birnəfərlik qayıq)

  1.  

İnna Osipenko-Rodomska

Kayak (500 m. birnəfərlik qayıq)

  1.  

Yure Meqliç

Kanoe-slalom  (birnəfərlik qayıq)

  1.  

Elvin Mürsəliyev

Yunan-Roma güləşi (75 kq)

  1.  

Rövşən Bayramov

Yunan-Roma güləşi (59 kq)

  1.  

Rəsul Cunayev

Yunan-Roma güləşi (66 kq)

  1.  

Sabah Şəriəti

Yunan-Roma güləşi (130 kq)

  1.  

Saman Təhmasibi

Yunan-Roma güləşi (85 kq)

  1.  

Mariya Stadnik

Qadın güləşi (48 kq)

  1.  

Anjela Doroqan

Qadın güləşi (53 kq)

  1.  

Yuliya Ratkeviç

Qadın güləşi (58 kq)

  1.  

Mircəlal Həsənzadə

Sərbəst güləş (57 kq)

  1.  

Toğrul Əsgərov

Sərbəst güləş (65 kq)

  1.  

Məhəmmədhacı Xatiyev

Sərbəst güləş (86 kq)

  1.  

Xetaq Qazyumov

Sərbəst güləş (97 kq)

  1.  

Cəmaləddin Məhəmmədov

Sərbəst güləş (125 kq)

  1.  

Cəbrayıl Həsənov

Sərbəst güləş (74 kq)

  1.  

Marina Durunda

Bədii gimnastika

  1.  

Oleq Stepko

İdman gimnastikası

  1.  

Petro Paxnyuk

İdman gimnastikası

  1.  

Komanda hesabında 4 nəfər

Ağır atletika

  1.  

Komanda hesabında 4 nəfər

Ağır atletika

  1.  

Komanda hesabında 4 nəfər

Ağır atletika

  1.  

Komanda hesabında 4 nəfər

Ağır atletika

  1.  

Radik İsayev

Taekvondo (+80 kq)

  1.  

Fəridə Əzizova

Taekvondo (67 kq)

  1.  

Milad Beigi Harçeqani

Taekvondo (-80 kq)

  1.  

Patimat Abakarova

Taekvondo (49 kq)

  1.  

Maksim Averin

Velosiped (şosse)

  1.  

Olqa İsmayılova

Velosiped (keyrin)

  1.  

Olqa İsmayılova

Velosiped (sprint)

  1.  

Maksim Şemberev

Üzgüçülük (400 metr məsafəyə kompleks üzmə)

  1.  

Maksim Şemberev

Üzgüçülük

(1500 met məsafəyə sərbəst üsulla üzmə)

  1.  

Sabina Mikina

Qılıncoynatma (sablya)

  1.  

Rostislav Pevtsov

Triatlon

  1.  

Olqa Senyuk

Kamandan oxatma

  1.  

Ruslan Lunyov

Güllə atıcılığı

0
34